VERA BENİM / NUMAN ARIMAN / FİLİSTİN / PALESTINE

ŞİİR 14.06.2024 - 19:57, Güncelleme: 19.06.2024 - 12:21 1379+ kez okundu.
 

VERA BENİM / NUMAN ARIMAN / FİLİSTİN / PALESTINE

Güzel bir şiir video
Merhaba sevgili takipçilerimiz sizler için Genç şair Numan Arımanın Filistinli çocuklar için yazdığı “Vera Benim” adlı şiirini seslendirdim. Numan Arıman 1979 yılında Rize'de dünyaya gelmiş, 2008 yılında Bolu'da meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirmiştir. instagram hesabımız: @aslitas_siir Hiç söylenmemiş sözler söylemeli El değmemiş duru sözler sevdiğim için Sevdiğim ! Şehir giysileri kıskanır ve bu yüzden bürünür geceye Güneş gözlerinden beslenir ve saçlarını kollar görmek için Sensizken; şehrin boş meydanlarında yürüdüm Kalın puntolarla iri laflar ettim Öfkemi saldım iri dişli postvallar üzerine ​ Sevdiğim! VERA! Hangi çocuğu okşadın Ellerinde gülden kokular,dilinde aşk nameleri Söylesene VERA! hangi çocuğun adını andın Sahi VERA! En son ne zaman görmüştük Senayı? Hatırlasana; deli kız sana emanet etmişti o bombaları ​ Sevdiğim ! Bak umut kan pıhtısı rengine döndü Sen VERA! Filistin’den geçerken sakın eteklerini toplama Biraz kan bulaşmış şekilde çık karşıma Ve sakın UNUTMA!!! O ilk çocuğumuzdur. Asırlardır dillerde olan Leyla’dır Meryem’in suskunluğunda can bulan gözleri vardır Züleyha’nın Daha düşmeden kirli kelimeler diyarına ​ Bilir misin VERA! Kaçıncı çocuk,? bu kaçıncı kertik yüreğe atılan Artık eskisi gibi değil; daha da sancılı, artık daha da sancılı Asırlardan uzat ellerini VERA Ellerini bulur ellerim bir girozni kuşatmasında Dağları görüyor musun VERA Her bir dağa bir çocuğumuzun adını koymuşlar Muratım! Metinim !Beratım! Hani omuz omuza vermiştik ya bir namaz kıyamında Hani beraber açmıştık orucumuzu Kimi Marmara’da kimi yıldızda Koş VERA koş! ülkemin sürgün yerlerine koş Ağlama deli kız ben ağlarım Seni böyle görmemeli her okul kapısında türkümüzü söyleyen kızlarımız Ve Annelerede söyle; sakın ağlamasınlar ve onlara sakın ölüler demesinler ​ Söylesene VERA! Çocuklara sıkılan hangi kurşun kahpece değildir? Öfkemiz taş doğursun VERA Taş doğursun, yüreklerimizi söksün yerinden Bak her tarafta ellerinde sapanlı Ebabiller Ebrehe’nin tanklarına kan kusturur Şimdi kızıl denizi boğan, şimdi Firavunu boğan kızıl denizi Ağlama duvarının önünde görürüm Ki Asa değil Musa’nın elindeki çağın sökülmüş kalbidir Bir şubat gecesi kaybettik esrarımızı VERA Kendimizi odalarımızda bulduk Postallı korkularımızla ​ Söylesene SEVDİĞİM! Hangi rengini çaldılar gökyüzünden Bak zulüm Çin seddini aştı Ahh SEVDİĞİM İçimizdeki Musalardan ne haber vardır? İbrahimlerden Yusuflardan Yoksa Musa’yı kızıl denizde yalnız mı bıraktık? Kendi ellerimizle mi verdik İbrahim’i Nemrutlara? Şimdi hangi kuyudan gelmede Yusuf’un sesi Unutma VERA ! Filistin de her doğan yeni çocuk ilkin annelerinin göğsüne Sonrada yerdeki taşlara uzanırlar ​ Neredesin ? Ey İsmail in boğazındaki merhamet Üzerimizde ki bu acıyı kaldır Ya ebabilleri gönder ya bizi de oraya aldır Her taraftan bana yönelir seni arayan sesim VERA BENİM! VERA BENİM! Aslı Taş
Güzel bir şiir video

Merhaba sevgili takipçilerimiz sizler için Genç şair Numan Arımanın Filistinli çocuklar için yazdığı “Vera Benim” adlı şiirini seslendirdim. Numan Arıman 1979 yılında Rize'de dünyaya gelmiş, 2008 yılında Bolu'da meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirmiştir. instagram hesabımız: @aslitas_siir Hiç söylenmemiş sözler söylemeli El değmemiş duru sözler sevdiğim için Sevdiğim ! Şehir giysileri kıskanır ve bu yüzden bürünür geceye Güneş gözlerinden beslenir ve saçlarını kollar görmek için Sensizken; şehrin boş meydanlarında yürüdüm Kalın puntolarla iri laflar ettim Öfkemi saldım iri dişli postvallar üzerine ​ Sevdiğim! VERA! Hangi çocuğu okşadın Ellerinde gülden kokular,dilinde aşk nameleri Söylesene VERA! hangi çocuğun adını andın Sahi VERA! En son ne zaman görmüştük Senayı? Hatırlasana; deli kız sana emanet etmişti o bombaları ​ Sevdiğim ! Bak umut kan pıhtısı rengine döndü Sen VERA! Filistin’den geçerken sakın eteklerini toplama Biraz kan bulaşmış şekilde çık karşıma Ve sakın UNUTMA!!! O ilk çocuğumuzdur. Asırlardır dillerde olan Leyla’dır Meryem’in suskunluğunda can bulan gözleri vardır Züleyha’nın Daha düşmeden kirli kelimeler diyarına ​ Bilir misin VERA! Kaçıncı çocuk,? bu kaçıncı kertik yüreğe atılan Artık eskisi gibi değil; daha da sancılı, artık daha da sancılı Asırlardan uzat ellerini VERA Ellerini bulur ellerim bir girozni kuşatmasında Dağları görüyor musun VERA Her bir dağa bir çocuğumuzun adını koymuşlar Muratım! Metinim !Beratım! Hani omuz omuza vermiştik ya bir namaz kıyamında Hani beraber açmıştık orucumuzu Kimi Marmara’da kimi yıldızda Koş VERA koş! ülkemin sürgün yerlerine koş Ağlama deli kız ben ağlarım Seni böyle görmemeli her okul kapısında türkümüzü söyleyen kızlarımız Ve Annelerede söyle; sakın ağlamasınlar ve onlara sakın ölüler demesinler ​ Söylesene VERA! Çocuklara sıkılan hangi kurşun kahpece değildir? Öfkemiz taş doğursun VERA Taş doğursun, yüreklerimizi söksün yerinden Bak her tarafta ellerinde sapanlı Ebabiller Ebrehe’nin tanklarına kan kusturur Şimdi kızıl denizi boğan, şimdi Firavunu boğan kızıl denizi Ağlama duvarının önünde görürüm Ki Asa değil Musa’nın elindeki çağın sökülmüş kalbidir Bir şubat gecesi kaybettik esrarımızı VERA Kendimizi odalarımızda bulduk Postallı korkularımızla ​ Söylesene SEVDİĞİM! Hangi rengini çaldılar gökyüzünden Bak zulüm Çin seddini aştı Ahh SEVDİĞİM İçimizdeki Musalardan ne haber vardır? İbrahimlerden Yusuflardan Yoksa Musa’yı kızıl denizde yalnız mı bıraktık? Kendi ellerimizle mi verdik İbrahim’i Nemrutlara? Şimdi hangi kuyudan gelmede Yusuf’un sesi Unutma VERA ! Filistin de her doğan yeni çocuk ilkin annelerinin göğsüne Sonrada yerdeki taşlara uzanırlar ​ Neredesin ? Ey İsmail in boğazındaki merhamet Üzerimizde ki bu acıyı kaldır Ya ebabilleri gönder ya bizi de oraya aldır Her taraftan bana yönelir seni arayan sesim VERA BENİM! VERA BENİM!

Aslı Taş

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve e-magazin.tv sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.